home o nas WBP księgozbiór archiwum regulamin katalog online galeria kontakt linki
Wojewódzka Biblioteka
Publiczna w Opolu
Biblioteka Austriacka
Plac Piłsudskiego 5
tel. 77 47 47 085

GODZINY OTWARCIA
poniedziałek 10.00-18.00
wtorek 10.00-16.00
środa 10.00-18.00
czwartek 10.00-16.00
piątek 10.00-16.00

KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO 2021/2022

Kurs rozpoczynamy w październiku. Cena już od 550 zł za 60 lekcji. O szczegóły proszę pytać: tel. 77 47 47 085. Planujemy zajęcia w grupach na różnych poziomach zaawansowania: od podstawowego do zaawansowanego. Zajęcia standardowe będą odbywały się w godzinach popołudniowych w bibliotece (w razie konieczności w formie zdalnej).
Prosimy indywidualnie umawiać się na termin rozmowy kwalifikacyjnej.
Tel. 77 47 47 085.

Zachęcamy do skorzystania z naszych testów poziomujących, które pomogą ustalić poziom znajomości języka niemieckiego:

Zapisy na kursy języka niemieckiego w Bibliotece Austriackiej

Dlaczego warto wybrać kurs w Bibliotece Austriackiej?
Uczymy języka niemieckiego od 1998 r. na kursach organizowanych w przyjaznej atmosferze. Organizujemy dla uczestników kursów wydarzenia kulturalne i edukacyjne. Wypożyczamy podręczniki i polecamy do wypożyczenia dodatkowe książki i zbiory multimedialne w języku niemieckim do samokształcenia.

Oferujemy:
kursy języka niemieckiego ogólnego
dla młodzieży i dorosłych od poziomu podstawowego do zaawansowanego (A1-C1). Poziom kursu staramy się dostosowywać do poziomu uczestników. Kursy standardowe trwają od października do czerwca. Oferujemy semestr kursu (60 godzin lekcyjnych) już od 550 zł.

Szczegóły CENNIK
Grupa 8-14 osobowa : od 550 zł - 11,50 x 60 = 690 zł za semestr- minus rabaty.
Grupy od 5-7 osobowa : od 720 zł [15 zł x 60 lekcji = 900 zł za kurs - minus rabaty.

Kształcimy umiejętności językowe kompleksowo: mówienie, pisanie, rozumienie tekstu pisanego i słuchanego, nie unikając gramatyki. Jednak największy nacisk kładziemy na mówienie i rozumienie języka. Na spotkaniach mówi się głównie po niemiecku i trochę po ... austriacku.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach (od 8 do 14 uczestników) przez kompetentnych i doświadczonych lektorów w salach z dostępem do Internetu bezprzewodowego, wyposażonych w niezbędny sprzęt.
W przypadku braku możliwości realizacji kursów w grupach ze względu na sytuację epidemiczną lub inne nieprzewidziane okoliczności kurs realizowany będzie w formie online.

Zapraszamy do skorzystania z oferty kursów firmy i instytucje. Chętnie dostosujemy poziom kursów i terminy spotkań do zapotrzebowania uczestników kursu. Zainteresowane podmioty prosimy o kontakt. Wypożyczamy podręczniki i materiały uzupełniające do nauki języka niemieckiego. Udzielamy konsultacji, zachęcamy i przygotowujemy do samokształcenia po zakończeniu nauki na kursach.

UWAGA!
Kursy w semestrze zimowych 2021/22 będą odbywać się w niewielkich grupach od października w bibliotece, a w przypadku braku takiej możliwości, w sprawdzonej formie online. Warunki Uczestnictwa w kursach językowych prowadzonych przez Bibliotekę Austriacką:

Zgłoszenia:
Początkujący oraz kursanci, którzy kontynuują naukę, mogą zapisać się na kurs: mailem, telefonicznie lub osobiście w Bibliotece Austriackiej.
Kwalifikacja na poszczególne poziomy osób, które wcześniej już uczyły się języka niemieckiego w innej szkole odbywa się na podstawie bezpłatnej rozmowy kwalifikacyjnej lub testu. Jeśli uczestnik chce sprawdzić swój poziom już w trakcie trwania kursu może wziąć udział w 1 lekcji próbnej. Kurs jest otwierany dopiero w przypadku wpłynięcia zgłoszeń od minimalnej liczby uczestników.
Umowa: pomiędzy Uczestnikiem a Organizatorem zawierana jest umowa.

Płatność za kurs:
gotówka, karta oraz przelew. Możliwość płatności w ratach. Wpłaty za kurs należy dokonać w ciągu 5 dni od dnia rozpoczęcia kursu.

Dane do przelewu
nr konta : Santander Bank Polska SA 62 1090 2138 0000 0005 5600 0447
Właściciel rachunku:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu Ul. Piastowska 18-20, 45-081 Opole

Proszę podać w tytule płatności odpowiednio:
Kurs języka niemieckiego oraz za jaki okres (np. I rata lub I semestr)

Faktury na firmę:
Jeśli będą Państwo potrzebowali faktury na firmę, prosimy o zgłoszenie tej informacji przy zgłoszeniu. Jeśli płatności dokonuje firma/pracodawca prosimy o przekazanie danych firmy- płatnika. Faktura zostanie wystawiona po dokonaniu płatności i przekazana lub przesłana drogą elektroniczną.

Ochrona danych osobowych:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu jako usługodawca kursów językowych jest administratorem danych osobowych uczestników kursów i egzaminów w znaczeniu Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) UE oraz ustawy o ochronie danych osobowych.

Uczysz się języka niemieckiego samodzielnie? Poproś bibliotekarza o poradę!

Uczysz się lub planujesz rozpocząć naukę języka niemieckiego? A może przygotowujesz się do egzaminu z tego języka?
W Bibliotece Austriackiej czeka na Ciebie aktualny i szeroki wybór materiałów do nauki języka, od tradycyjnych samouczków po najnowsze programy komputerowe i audiobook'i.

Poproś bibliotekarza o poradę! Chętnie pomożemy Ci dobrać odpowiednie pomoce!

SPONSORZY
PARTNERZY
ODWIEDŹ STRONY
Wojewódzka Biblioteka Publiczna Biblioteka Austriacka w Opolu
Plac Piłsudskiego 5, 45-706 Opole
tel.: 77 47 47 085
E-mail: ba@wbp.opole.pl