home o nas WBP księgozbiór usługi archiwum regulamin katalog online galeria kontakt linki

Wojewódzka Biblioteka
Publiczna w Opolu
Biblioteka Austriacka
Plac Piłsudskiego 5
tel.77 47 47 085

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek 10.00-18.00
wtorek 10.00-16.00
środa 10.00-18.00
czwartek 10.00-16.00
piątek 10.00-18.00

ŚWIĄTECZNE PRZYPRAWY I ICH DZIAŁANIE LECZNICZE.
Prelekcja z elementami języka niemieckiego

prowadzenie:
Dominika Bujara
(EcoFlosik - Gabinet Dietetyczno-Fitoterapeutyczny)

8 grudnia 2022, godz. 15:00-16:30
WBP Opole - Biblioteka Austriacka
pl. Piłsudskiego 5

Udział bezpłatny.
Wymagane zgłoszenia tel. 77/4747085.

Świąteczne przyprawy i ich działanie lecznicze to temat prelekcji przygotowanej w języku polskim i niemieckim przez dietetyczkę, zielarkę i fitoterapeutkę, Dominikę Bujara.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną przyprawy stosowane zwykle do wypieków świątecznych, jednak posiadające niezwykłe działanie lecznicze. Albowiem przyprawy to nie tylko smak, zapach, ale też antyoksydanty, olejki eteryczne i inne cenne substancje przeciwzapalne.

Uczestnicy spotkania nie tylko poznają nazwy przypraw w obydwu językach, ale będą mogli je także zobaczyć, powąchać i skosztować. Poznają różnicę między popularnym cynamonem Cassia a cejlońskim. Dowiedzą się, które przyprawy mogą pomóc w wybranych dolegliwościach oraz dlaczego warto każdego dnia korzystać z ich mocy. Oprócz cynamonu będzie można zobaczyć anyż, imbir, kolendrę, gałkę muszkatołową i kardamon. Ich smakowe walory będzie można doświadczyć popijając własnoręcznie przyrządzoną przez prelegentkę mieszankę herbaty Chai Masala z mleczkiem kokosowym i syropem klonowym oraz próbując innych smakołyków.

Dominika Bujara ukończyła studia magisterskie z Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Ciągle się dokształca, biorąc m.in. udział w niemieckojęzycznych kongresach o tematyce zdrowotnej. Szczególnie zgłębia wiedzę na tematy medycyny naturalnej, diet i protokołów leczniczych stosowanych w chorobach jelit, układu trawiennego, nietolerancjach pokarmowych, alergiach, dysfunkcjach mózgu czy depresji. Prowadzi gabinet dietetyczno - fitoterapeutyczny EcoFlosik. O tej samej nazwie prowadzi także stronę na Facebooku oraz kanał na YouTube EcoFlosik, gdzie dzieli się na bieżąco tym, czym się zajmuję, co ją fascynuje i zachwyca. Kocha przyrodę i stara się ją przybliżać ludziom.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale wymagane jest zgłoszenia pod nr tel. 77/4747085.

SPONSORZY
PARTNERZY
ODWIEDŹ STRONY
Wojewódzka Biblioteka Publiczna Biblioteka Austriacka w Opolu
Plac Piłsudskiego 5, 45-706 Opole
tel.: 77 47 47 085
E-mail: ba@wbp.opole.pl