home o nas WBP księgozbiór usługi archiwum regulamin katalog online galeria kontakt linki

Wojewódzka Biblioteka
Publiczna w Opolu
Biblioteka Austriacka
Plac Piłsudskiego 5
tel. 77/ 47 47 085

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek 10.00-18.00
wtorek 10.00-16.00
środa 10.00-18.00
czwartek 10.00-16.00
piątek 10.00-18.00

Co nowego w
BIBLIOTECE Z KLASĄ?

Akcja promocji edukacji bibliotecznej

16-27 stycznia 2023
plakat

WBP OPOLE - BIBLIOTEKA AUSTRIACKA zaprasza grupy dzieci i młodzieży w dniach 16 - 27 stycznia 2023 do udziału w spotkaniach w ramach akcji promocji edukacji bibliotecznej Co nowego w Bibliotece z Klasą.
Akcja Biblioteki Austriackiej w Opolu ma na celu przedstawianie aktualnej oferty edukacyjnej. Zaprezentowane zostaną także uzupełnione i zaktualizowane prelekcje o Austrii i Niemczech, a dla dzieci zajęcia z ulubionymi książkami i postaciami. Zapraszamy nauczycieli języka niemieckiego do współpracy. Proponujemy zajęcia dla grup popularyzujące czytelnictwo, jak i zasady korzystania z biblioteki.
Oferta i warunki uczestnictwa w spotkaniach stacjonarnych w innych terminach znajdują się pod linkiem lekcje biblioteczne.
Udział w spotkaniach stacjonarnych jest nieodpłatny. Termin spotkania ustalony zostanie indywidualnie z osobą zgłaszając ą grupę w zależności od możliwości. Prosimy o kontakt: WBP Opole - Biblioteka Austriacka , pl. Piłsudskiego 5. tel. 77/4747085, e-mail: ba@wbp.opole.pl lub 77 47 47 085). Więcej na ten temat Oferta online oraz Formularz zgłoszeniowy

Zaczytana klasa
Zapraszamy nauczycieli języka niemieckiego do współpracy. Proponujemy zajęcia dla grup popularyzujące czytelnictwo jak i znajomość zasad korzystania z biblioteki.

Kleine Raupe Nimmersatt czyli Mała głodna gąsienica
Zapraszamy dzieci (3-7 lat) na spotkanie z uwielbianą przez najmłodszych historią o bardzo głodnej gąsienicy autorstwa Erica Carle. W zależności od wieku uczestników i wielkości grupy prowadzone będą różne gry oraz zabawy ruchowe.

Język młodzieżowy w krajach niemieckiego obszaru kulturowego
Język młodzieżowy rozwija się dynamicznie z każdym pokoleniem. Język młodzieżowy ma na celu odróżnienie się od innych grup społecznych, często od rodziców lub osób sprawujących władzę.

Prelekcja po niemiecku "Niemiecki vs. Dialekt szwajcarski"
Czy w Szwajcarii mówi się po niemiecku? Nie zupełnie. W wielu regionach mówi się dialektem Schwyzerdütsch. Podczas prelekcji porównamy, na wybranych przykładach, dialekt szwajcarski z językiem niemieckim

Prelekcja po niemiecku "Niemcy znane i nieznane"
Jaki budynek nazywany jest potocznie "Bundeswaschmaschine" (niem. pralka narodowa)? Dlaczego stolicą zachodnich Niemiec zostało miasto Bonn? Ciekawych odpowiedzi na te pytania zapraszamy na prelekcję.

Spotkanie dla dzieci o Liczyrzepie
Liczyrzepa z Karkonoszy jest czasem przedstawiany jako pomocny duch górski, czasem jako kapryśny bóg pogody. Istnieje wiele legend o tej postaci. Opowiemy te najbardziej znane.

Spotkanie dla dzieci o piracie Störtebeker
Zapraszamy młodych czytelników na spotkanie o tytułe "Pirat Klaus Störtebeker - legenda o najbardziej znanym niemieckim korsarzu". Na spotkaniu dzieci poznają postać oraz legendy wokół niej osnute. Dowiedzą się również, gdzie dzisiaj mogą zobaczyć Störtebekera i jego towarzyszy.

Kulinarne specjały ze Szwajcarii.
Szwajcaria słynie nie tylko z czekolady czy serów. Kuchnia szwajcarska jest ściśle związana z kuchnią niemiecką, francuską i północnowłoską. Jest bardzo zróżnicowana pod względem regionalnym, ale wiele potraw przekroczyło lokalne granice i są spożywane w całej Szwajcarii.

Spotkanie dla dzieci o Montessori
Zapraszamy najmłodszych na spotkanie o tytule "Pozwól mi zrobić to samemu! O słynnej reformatorce szkolnictwa Marii Montessori". Na spotkaniu dzieci poznają postać nietuzinkowej Włoszki oraz podstawy jej podejścia do nauczania dzieci.

SPONSORZY
PARTNERZY
ODWIEDŹ STRONY
Wojewódzka Biblioteka Publiczna Biblioteka Austriacka w Opolu
Plac Piłsudskiego 5, 45-706 Opole
tel.: 77 47 47 085
E-mail: ba@wbp.opole.pl