home o nas WBP księgozbiór usługi archiwum regulamin katalog online galeria kontakt linki

Wojewódzka Biblioteka
Publiczna w Opolu
Biblioteka Austriacka
Plac Piłsudskiego 5
tel. 77/ 47 47 085

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek 10.00-18.00
wtorek 10.00-16.00
środa 10.00-18.00
czwartek 10.00-16.00
piątek 10.00-18.00

Rosenmontag z Biblioteką Austriacką
wykład multimedialny
Karneval, Fastnacht, Fasching czyli jak obchodzony jest karnawał w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

(Karnawał w Bibliotece Austriackiej)

4 marca 2019, godz. 17.00
WBP w Opolu
ul. Piastowska 20

Karnawał to u naszych zachodnich sąsiadów czas pełen zabaw, balów, tańców, barwnych pochodów i przebieranek, mających bardzo długą tradycję. Najhuczniejsze zabawy organizowane są w Kolonii, Düsseldorfie, Bonn i Moguncji, ale także w Austrii i Szwajcarii obchodzonych jest wiele ciekawych zwyczajów związanych z tym okresem. A jakich, tego dowiedzieć będzie można się podczas zorganizowanego spotkania.

Nie trzeba jechać do Rio de Janeiro, by przeżyć niesamowitą zabawę karnawałową. Główną atrakcją spotkania będzie pokaz walców i tańców latynoamerykańskich w wykonaniu pary tanecznej Kaja Żylak i Tobiasz Skowronek z klubu Róża Olesno (!) Stąd ta atrakcja na Rosenmontag.

Tancerze pokażą podstawowe kroki walca wiedeńskiego i na hasło Alles Walzer! porwą - na co liczymy - na parkiet gości imprezy.

Kaja Żylak i Tobiasz Skowronek to para taneczna w Klubie Róża Olesno od zaledwie 3 miesięcy. Za nimi jednak wiele wystąpień z poprzednimi partnerami tanecznymi. 17-letni Tobiasz dopiero zbiera doświadczenie, ponieważ naukę tańca towarzyskiego zaczął 1,5 roku temu. Jest też tancerzem gimnastycznym oraz akrobatycznym. Natomiast jego 20-letnia partnerka Kaja jest obecnie trenerką tańca stylu jazz i salsy. Przez pewien czas była również tancerką Częstochowskiego Teatru Tańca. Kaja tańczy już od 13 lat! Tak wielka różnica w doświadczeniu nie stanęła im jednak na przeszkodzie by razem ćwiczyć i występować.

Zobacz pełny program 19. Wiosny Austriackiej

Organizator przygotował w tym roku wiele wydarzeń przybliżających mieszkańcom Opolszczyzny kulturę austriacką. I także tym razem będzie dla każdego coś ciekawego.
Zachęcamy do zapoznania sie z programem.

SPONSORZY
PARTNERZY
ODWIEDŹ STRONY
Wojewódzka Biblioteka Publiczna Biblioteka Austriacka w Opolu
Plac Piłsudskiego 5, 45-706 Opole
tel.: 77 47 47 085
E-mail: ba@wbp.opole.pl