home o nas WBP księgozbiór usługi archiwum regulamin katalog online galeria kontakt linki

Wojewódzka Biblioteka
Publiczna w Opolu
Biblioteka Austriacka
Plac Piłsudskiego 5
tel. 77/ 47 47 085

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek 10.00-18.00
wtorek 10.00-16.00
środa 10.00-18.00
czwartek 10.00-16.00
piątek 10.00-18.00

Fot.: Julia Wesely

Koncert zespołu
TRIO IMMERSIO (Austria)

Wystąpią:

Vira Zhuk - skrzypce
Irene Kok - wiolonczela
Mariam Vardzalashvili - fortepian

19 października 2023, godz. 18.00
Filharmonia Opolska
ul. Krakowska 24
Darmowe wejściówki dostępne są w Bibliotece Austriackiej od 03.10.23
(Opole, pl. Piłsudskiego 5)

W programie: (uwaga kolejność może się zmienić)
- Franz Schubert - Trio fortepianowe nr 1 B-dur op. 99 (D898)
- Stanisław Ludkewycz - Nokturn na trio fortepianowe c-moll
- Maurice Ravel - Trio fortepianowe a-moll

We współpracy z:
Austriackim Forum Kultury w Warszawie i Uniwersytetem Opolskim.
W ramach Jubileuszu 30-lecia działalności Biblioteki Austriackiej w Opolu.

Plakat w formacie A3 w PDF

Trio Immersio to zespół w młodym międzynarodowym składzie: Mariam Vardzelashvili z Gruzji gra na fortepianie, Vira Zhuk z Ukrainy na skrzypcach oraz Holenderka, Irene Kok na wiolonczeli. Artystki pochodzą z różnych krajów, ale łączy je to, że wykształcenie muzyczne zdobywały w Wiedniu i nadal w nim mieszkają.
Trio Immersio promuje muzykę kameralną jako styl życia, w pełni zanurzając się w dźwiękowy świat żywych emocji, kolorów i pomysłów. Wielokulturowy zespół występował w wielu prestiżowych miejscach w 20 krajach na czterech kontynentach. Trio Immersio zostało wyróżnione wieloma nagrodami i wyróżnieniami, w tym prestiżową nagrodą New Sound of Austrian Music przyznawaną przez austriackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wybranym muzykom do reprezentowania kultury muzycznej i tradycji Austrii na całym świecie. Trio łączy głęboka więź z kulturą muzyczną Wiednia, wyrażająca się szczególnie w interpretacji dzieł J. Haydna, L. van Beethovena i F. Schuberta.
https://www.trioimmersio.com/

Irene Kok jest holenderską wiolonczelistką, zdobywczynią międzynarodowych nagród. Gra z zarówno muzykę dawną, jak i ludową oraz jazz. ?Irene Kok kształciła się w konserwatorium w Amsterdamie oraz na Uniwersytecie Wiedeńskim. Gra na wiolonczeli Capicchioni z Cremony.

Vira Zhuk łączy ukraińską wirtuozerię i głęboki melancholijny ton z finezją wiedeńskiej muzykalności. Urodzona w Kijowie skrzypaczka od najmłodszych lat znajduje się w centrum uwagi krajowej sceny muzycznej. Studiowała w Wiedniu na Musik und Kunst Universität.

Mariam Vardzelashvili jest gruzińską pianistką mieszkającą w Wiedniu. Zadebiutowała w wieku ośmiu lat i od tego czasu ma na swoim koncie liczne udane recitale oraz współpracę z orkiestrami. Naukę gry rozpoczęła w wieku sześciu lat w rodzinnym Tbilisi, a otrzymaniu Music Talent Award,kontynuowała naukę w USA oraz w Europie: w Paryżu i Wiedniu. Gra repertuar muzyki różnych stylów, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki wiedeńskiej, a także dzieł współczesnych kompozytorów.

Jublileusz 30-lecia Biblioteki Austriackiej w Opolu

Zapraszamy na wszystkie imprezy w ramach jublileuszu 30-lecia naszej biblioteki. Pod linkiem znajdziecie Państwo szczegółowy program.

SPONSORZY
PARTNERZY
ODWIEDŹ STRONY
Wojewódzka Biblioteka Publiczna Biblioteka Austriacka w Opolu
Plac Piłsudskiego 5, 45-706 Opole
tel.: 77 47 47 085
E-mail: ba@wbp.opole.pl