Webinaria w lutym 2024

Zapraszamy nauczycieli do skorzystania z naszej oferty edukacji bibliotecznej w formie webinariów. W lutym zaplanowaliśmy m.in. spotkania poświęcone tradycjom karnawałowym w krajach niemieckojęzycznych. Poniżej aktualne terminy oraz linki do zapisu online.
12 lutego 2024 (poniedziałek), godz. 10:00-10:30
Von Weiberfastnacht bis zum Rosenmontag - o zwyczajach karnawałowych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii - webinarium na zoomie
Karnawał to zwykle czas beztroskiej zabawy w przedziwnych strojach i barwnych parad mających w krajach niemieckiego obszaru językowego bardzo długą tradycję. Najhuczniejsze zabawy organizowane są oczywiście w Nadrenii, jednak także w innych miastach Niemiec, w Austrii i Szwajcarii pielęgnowanych jest wiele ciekawych zwyczajów związanych z tym okresem. O wielu z nich opowiemy podczas prelekcji.

14 lutego 2024 (środa), godz.11.00-11.40
Aschermittwoch - zwyczaje wielkopostne w krajach niemieckojęzycznych - webinarium na zoomie
W Niemczech, Austrii i Szwajcarii, gdzie najważniejszymi religiami są katolicyzm i ewangelicyzm, Wielki Post  to wyjątkowy czas w roku, obfitujący w liczne ciekawe tradycje i obrzędy nie tylko kościelne, ale i świeckie. Podczas wykładu online przybliżone zostaną nieznane w Polsce tradycje z różnych regionów krajów niemieckojęzycznych.

22 lutego 2024 (czwartek), godz.11.00-11.40
Schweiz - Suisse - Svizzera -  Svizra : fenomen wielokulturowości - webinarium na zoomie
Szwajcaria to mały kraj, którego obywatele żyją w harmonii, mimo dużej różnorodności regionalnej, religijnej i językowej. Ich dewizą narodową jest ”Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Ich sukces oparty jest na wysokiej jakości świadczonych usług i oferowanych produktów. Szwajcaria to także globalny lider bankowości prywatnej, to też Alpy, zegarki i ser szwajcarski. To przede wszystkim neutralność oparta m.in. na stabilnej walucie i tajemnicy bankowej. Poznajmy lepiej republikę alpejską.
- Zapis: LINK DO FORMULARZA
UWAGA: To webinarium jest również organizowane we współpracy z PSNJN 21.02.2024 (środa), godz. 10:00-10:40 - Zapis: LINK DO FORMULARZA

Pełna oferta webinariów organizowanych przez Bibliotekę Austriacką w Opolu - podstrona WEBINARIA

(Opublikowano 2024-01-24 11:53:00)